אודות

ככל שהמדע מתפתח והופך למורכב ולבין-תחומי יותר, תיווך רעיונות ומיזמים חדשניים בדרך מלהיבה ובאופן ברור הופך למשימה מאתגרת יותר. הדבר נכון במיוחד כשקהל היעד מורכב מאנשים מחוץ לתחום ההתמחות המסוים – משקיעים ותורמים פוטנציאליים, מועמדים ללימודים או לעבודה, עיתונאים או הציבור הרחב. משבר הקורונה הדגיש ביתר שאת את הצורך בתקשורת יעילה של מידע מדעי. ארגז הכלים של תקשורת המדע (SciComm) היא אמצעי רב-עוצמה להמרצת הקריירה, להשקה מוצלחת של מוצר טכנולוגי חדש או להפצת ידע לקהילה הרחבה.

שמי מיטל סלמור ואני מאמנת ויועצת לאסטרטגיות בתקשורת מדע. מטרתי היא לסייע לחוקרים – מדענים, אנשי מו”פ וסטודנטים – לשפר את כישורי התקשורת שלהם ולהציג את עבודתם באופן יעיל ומושך בפני מגוון סוגי קהל.

כיצד?

אלמד אתכם איך לפרק מסרים (מחקר ונתונים) מורכבים, לצמצם את השימוש במונחים טכניים ובז’רגון מקצועי ולשפר את כישורי העמידה בפני קהל. בארה”ב ובאירופה, תחום תקשורת המדע (SciComm) נחשב לפורץ דרך. מספר החוקרים, המהנדסים והסטודנטים אשר רוכשים מיומנויות תקשורת המדע, מפתחים ומיישמים אותן באופן שוטף נמצא בעלייה מטאורית.
לתחום תקשורת המדע נחשפתי דרך עבודתי במכון ויצמן למדע, כאשר הקמתי את משלחות “Scientists of Tomorrow” – תכנית משלחות סטודנטים בינלאומיות, אותן הכשרתי לעמוד מול קהל מגוון בארץ ובחו”ל.

אני חברה פעילה ב- SCTN, רשת של מאמני תקשורת המדע בארה”ב (https://www.sctn.online/) ועד לאחרונה הייתי שותפה בהובלת שתיים מקבוצות העבודה שלה. הרשת מאגדת מאמני תקשורת המדע מארגוני מחקר מובילים, ביניהם אוניברסיטאות הרווארד, דיוק, בראון, פרינסטון, מישיגן, וושינגטון, יוטה ו- MIT. כמו כן, אני חברה בארגונים מקצועיים נוספים בתחום, ביניהם ה- American Association for the Advancement of Science ו- Science Talk, שניהם בארה”ב, EUSEA באירופה וב”מדעת” בישראל. מתמחה אצל איימי איינס, מנכ”לית Damianakes Communications ו-Championing Science, קליפורניה, ארה”ב.

 

 

סדנת תקשורת המדע במכון ויצמן למדע, אוקטובר 2021


וובינר SciComm 101 במרכז הקריירה של האוניברסיטה העברית בירושלים, נובמבר 2021


סדנת תקשורת המדע במכון ויצמן למדע, אוקטובר 2021


וובינר SciComm 101 לתכנית מלגות PBC לעמיתים פוסט-דוקטורט סיני והודים מצטיינים, מרץ 2021

 

סדנת תקשורת המדע במכון ויצמן למדע, אוקטובר 2021

סדנת תקשורת המדע במכון ויצמן למדע, אוקטובר 2021

סמינר מקוון SciComm 101 במרכז הקריירה של האוניברסיטה העברית בירושלים, נובמבר 2021

סמינר מקוון SciComm 101 לתכנית מלגות PBC לעמיתים פוסט-דוקטורט סיני והודים מצטיינים, במרץ 2021